İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Tahtakurusu İlaçlama

Tahta kurusu, kan emerek beslenen bir haşeredir. Ortalama 5 mm boyunda olan tahta kurularının, renkleri genellikle kızıldır. Baş kısımlarında bulunan 2 adet anten ile iletişimini sağlar. Canlılardan sürekli kan emen ve emdikleri kanı uzun süre bünyelerinde taşıyan tahtakuruları, hastalık taşıyıcı canlılardır. Bu nedenle tahtakurularına karşı ilaçlama hizmeti almak son derece önemlidir. Kendimizin ya da sevdiklerimizin sağlığı buna bağlıdır. İzmir ve çevre ilçelerde yıllardır böcek ilaçlama konusunda insanlara kaliteli hizmet veren İzmir İlaçlama Şirketi ilaçlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Tahtakurusu İlaçlama Hizmeti

izmir-tahtakurusu-ilaclamaHastalıklı bir canlıdan aldıkları pis kanı sağlıklı insanlara bulaştırabilir ve insanların hastalanmalarına neden olurlar. Tahta kurusu haşeresinin insanlara bulaştırdığı hastalıklar; Çeşitli alerjik resaksiyonlar, B.Recurrentin, pasteurella pestis, M.Leprae,Bacillus anthracis gibi hastalıklardır. Tahta kurusu, bu nedenle el ile bastırılıp öldürüldüğünde ortama pis bir koku yayar. Tahta kurusu haşeresinden kurtulmak için ilaçlama şirketlerinden destek alınmalı ve tahta kurusu ilaçlama talebinde bulunulmalıdır.

Daha çok geceleri ortaya çıkan tahta kurusu, ev içlerinde yatak, elbise dolabı, koltuk ve kanepelerde saklanırlar. Sıcak ortamlarda ve sıcak mevsimlerde daha çok çoğalıp, hızla üreyen tahta kurusu haşeresi, sıcak ortamlarda her üremelerinde ortalama 150-200 arası yumurta bırakır. Tahta kurusu esnek vücut yapısına sahiptir. Ayrıca kan emdikçe şişer. Genellikle geceleri ortaya çıkarak uyku halinde olan insanları ısıran tahta kurusu, ev içlerine evcil hayvanlar üzerinden veya dışarıdan getirilen eski eşyalar içerisinde girer. Tahta kurusu ısırması sonucu deri üzerinde kızarıklık ve kabarıklık görülürken, şiddetli kaşıntı hissedilir.

Bilinçsizce yapılan tahta kurusu ilaçlaması ve her türlü böcek ilaçlaması çok  tehlikelidir. Bu nedenle İzmir tahta kurusu ilaçlama şirketimiz sizlere etkili ilaçları ve uzman personelleri ile profesyonel hizmet sunacaktır. İzmir İlaçlama Şirketi olarak firmamız İzmir’de şubeleri bulunan, deneyimli ilaçlama ekipleri ile çalışan bir firmadır. İzmir genelinde ve tüm ilçelerine ilaçlama servisi sağlayan böcek ilaçlama şirketimiz, tahta kurusu ilaçlama ve tüm haşere ve kemirgen ilaçlamalarında kapalı ve açık alan ayırmaksızın tüm ilçe ve semtlere en ucuz fiyatlarla hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir