İzmir Böcek İlaçlama
Haşerelerİzmir İlaçlama

Yaban Arısı İlaçlama

yaban-arisi-ilaclamaYaban arısı bir arı türü olup, zar kanatlılar sınıfında incelenen bir canlıdır. Yaban arıları, kuyruk bölümlerinde zehirli iğneleri olan ve baş kısımlarında antenleri bulunan arılardır. Dünyanın her görülebilen yaban arıları, bal arıları gibi insanları kadar insanlara faydaları zaman zaman faydaları yoktur. Tehlikede olduklarını hissettikleri anda insanları sokabilirler. Tüylü vücut yapıları ve 6 tane bacakları bulunan arılar, kovanlar içerisinde toplu halde yaşarlar. Yaban arıları bal yapmaz.

Yaban arıları insanlar için tehlikeli olduğu kadar bal arıları da insanlar için çok yararlı canlılardır. Kovan içersinde toplu halde yaşayan arılar, işçi arı, savaşcı arı, kraliçe arı olmak üzere 3 sınıfa ayrılır. Her kovan içerisinde sadece bir tane kraliçe arı bulunur.

Yaban arısı halk arasında eşek arısı olarak ta bilinir. Etkili zehre sahip olan yaban arısı, arı zehrine karşı duyarlı olan kişilerde ölümlere dahi neden olabilir. Bal arıları insanlar için çok yararlı canlılar olup, doğaya çok faydaları vardır. Beslenmelerini doğal ortamlardan sağlayan yada mekan içlerine girdiklerinde insanların gıda maddeleri üzerinden beslenen yaban arıları ile mücadele profesyonellik gerektirir. Mutlaka arı kolonisi bulunan yer ilaçlanmalıdır.

Arı ilaçlama için böcek ilaçlama şirketleri, sizlere yaban arısı ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarından profesyonel hizmet sağlayacaktır. İzmir’de ve tüm ilçelerinde bulunan ilaçlama servisleri ile ucuz fiyatlarla garantili ilaçlama hizmeti sağlayan İzmir kimya ilaçlama şirketimiz sizlere günü her saati, etkili ilaçları ve deneyimli personelleri ile arı ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.