İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Yeşil Çekirge

Çekirgeler daha çok sıcak iklimli yerlerde görülür. Kırlarda ve tarlalarda yaşayan çekirgeler tarımsal ürünlere çok ciddi hasarlara neden olmaktadır. Uzun ve kuvvetli arka ayakları vardır ki bu da onların uzun ve iyi sıçramalarında etkilidir. Petek gözleri ve çiğneyici ağızları ile dikkat çekerler. Mahsullere zarar verdiğinden böcek ilaçlama yapılarak bu tür böcek türünü mahsulden uzaklaştırmak mümkündür. Yeşil çekirge de çekirge türlerinden birisidir ve duyuları gelişmiştir. İzmir İlaçlama Şirketi uzman kadrosu İzmir merkez ve ilçelerde en uygun ve garantili şekilde böcek ilaçlama yaparak çekirge sorununu ortadan kaldırıyor.

Yeşil Çekirge

yesil-cekirge

Çıkardıkları sesler ile ünlü olan yeşil çekirge, çok uzaklardan dahi duyulabilecek denli güçlü olan ses titreşimleri yayar. Ortalama 5-6 cm büyüklüğünde olan yeşil çekirge, tarım alanlarında, yeşilliklerde ve bahçe gibi açık alanlarda sıklıkla görülmektedir. Özellikle ilkbahar aylarında çoğalmaya başlayan bu haşereler ile mücadele için profesyonel şekilde uygulama yapan ve sağlık bakanlığı tarafından onaylı olan böcek ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınması şarttır.

Göçmen çekirge karşısına çıkan hemen hemen bütün bitkileri kemirmektedir. Yeşil çekirdekteki duyargalar besin bulma açısından daha uzun ve hassas bir biçimdedir. Çekirgede göğsünün son iki halkasında kanat bulunmaktadır. Öndeki kanatları sert yapıdadır. Arkadaki kanatlara ise zarkanat denilmektedir. Yelpazeye benzer şekilde uzunlamasına katlanabilir. Çekirgeler mahsullere zarar verdiği için mutlaka böcek ilaçlama yapılmalıdır.

İzmir ve çevre ilçelerde İzmir İlaçlama Şirketi yaptığı ilaçlama çalışmaları ile bitki ve mahsulleri çekirgelerden arındırıyor. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile bitkilerinizi ya da tarım alanınızı sağlıklı bir şekilde arındırıyor. Çekirge ilaçlamada mutlaka uzman kişilerden destek almak gereklidir. Kendi başınıza yapacağınız ilaçlama bir fayda sağlamadığı gibi daha fazla böceklenmeye kapı açabilir. İzmir İlaçlama Şirketi sektörde geçirdiği senelerce daima yenilikleri takip etmiş ve böcek ilaçlama yöntemlerinde modern yöntemleri kullanmıştır. Çekirge problemi yaşıyorsanız mutlaka İzmir İlaçlama Şirketi çağrı merkezini arayın, uzman ekipleri ile İzmir’in neresinde olursanız olsun anında yardımınıza gelsin.

[info]Çekirge İstilası[/info]

[info]Çekirge Üretimi[/info]

[info]Çekirge Türleri[/info]

[info]En Büyük Çekirge[/info]

[info]Yeşil Çekirge[/info]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir